Заробітчани рятують будівельну галузь Польщі, – дослідження

Понад 40 % інфраструктурних компаній у Польщі вважають нестачу кваліфікованих працівників перешкодою для свого розвитку.

Про це йдеться у найновішій доповіді Групи економічних радників TOR (ZDG TOR). Зі слів віце-голови Групи економічних радників TOR Адріана Фуґальського, проблеми з пошуком працівників можуть призвести до здорожчання реалізованих інвестицій та збільшення ризику запізнень і тому втрати євросоюзних коштів, – інформує "Польське радіо".

Він додає, що експерти, пов'язані з ринком залізничного транспорту, шкодують про "висмоктування" працівників з Польщі на скандинавські ринки, особливо у Норвегію, де заробітна плата набагато більша, ніж у Польщі. Йдеться не тільки про певну прірву, яку треба заповнити, але й про її збільшення, – наголошує віце-президент ZDG TOR.

Голова правління компанії Budimex SA Даріуш Блохер каже, що без іноземців, особливо з-за східного кордону Польщі, будівельна галузь не буде розвиватися. Водночас пошук працівників є важким і, наприклад, співпраця з Агенціями тимчасової праці, які можуть допомогти, є дуже важкою та навіть неможливою. Робота у будівельній галузі проходить у небезпечних умовах, а також закон про тимчасову працю не дозволяє підписувати цивільно-правові договори з особами, яких відправляють на особливо небезпечну роботу.

Зі слів Даріуша Бльохера, попри те, що зміна положень про працевлаштування іноземців, які набули чинності від нового року, трохи поліпшила ситуацію, прийняття на роботу іноземців продовжує бути проблемою. З нового року дозвіл на сезонну працю для громадян третіх держав складає не більше 9 місяців. Раніше це було не більше шести місяців. Як розповів Бльохер, було би ліпше, якби дозволи на роботу видавали на два-три роки, аби іноземці між поселитися у Польщі зі своєю родинами.

Голова Budimex повідомив, що у будівельній галузі нині працює приблизно 385 тис. осіб і це приблизно на 100 тис. менше, ніж сім років тому.

За доповіддю ZDG TOR, брак відповідних працівників – це проблема не тільки фірм. Вона пов'язана зі здорожчанням реалізації інвестицій, адже зарплатня, аби заохотити людей до роботи у будівельній галузі, мусить бути відповідно високою.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.02.2018 14:14
Переглядів301
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг