Колегія МОН затвердила дві типові програми початкової школи

Колегія Міністерства освіти і науки затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Планується, що програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи.

Зі слів заступника міністра освіти Павла Хобзея, загалом відомство розглянуло дві типові освітні програми, – повідомляє Освіта.ua.

"Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані", – зазначає чиновник.

Отже, освітянам пропонуються дві типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового закону "Про освіту" та Державного стандарту початкової освіти.

У Міносвіти зазначають, що педагогічна рада школи самостійно обиратиме, за якою програмою буде проводити навчання.

Окрім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження МОН чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів по закінченню навчального року.

До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.

Після затвердження типових освітніх програм Міністерством освіти, вони будуть оприлюдненні для широкої громадськості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УРЯД УХВАЛИВ НОВІ СТАНДАРТИ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
23.02.2018 16:52
Переглядів2842
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг