Україна потрапила до ТОП-3 головних боржників МВФ

Сьогодні, 08:51 Переглядiв: 1470

Країна вже почала повертати борг Фонду

<p style=Фото: Getty

Історія відносин України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) почалася з 1992 року. При цьому, як свідчать дані Фонду, за 26 років Україна увійшла до числа найбільших боржників МВФ, посівши друге місце після Греції.

За час незалежності Україна отримала від МВФ дев'ять траншів. Станом на 31 січня 2018 року сума непогашених боргів становила понад 8,5 млрд SDR (грошової одиниці МВФ). У гривнях за поточним курсом ця сума становить близько 322 млрд грн, в доларах – 11,93 млрд дол.

Греція винна МВФ 9,16 млрд SDR, або близько 12,8 млрд дол. На третьому місці в ТОП-3 боржників знаходиться Португалія з боргом в 3,86 млрд SDR, тобто трохи більше 5,4 млрд доларів.

При цьому на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програму stand-by 2014 року. Так, Україна заплатила два транші – 375 млн і 87 млн доларів. Повернення боргу почалося в серпні 2017 року, до цього діяла відстрочка виплат, пов'язана з реструктуризацією зовнішніх боргів, яку провели 2015 року.


Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Що вимагає від України МВФ: міфи і реальність".


Втім, Україна винна не тільки МВФ – держборг країни перевищив 2 трлн гривень. Тільки 2018 року Україні доведеться погасити 4 млрд доларів заборгованості. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларівза зовнішнім боргом.

Золотовалютні резерви НБУ зараз становлять близько 18 млрд доларів. За підрахунками експертів, власних коштів на погашення боргів України вистачити "впритик", тому найкращим варіантом є нові кредити. При цьому, як зазначають фахівці, дуже важливо займати гроші на вигідніших умовах, зменшуючи суми виплат за відсотками. Таким чином, Україна поступово полегшуватиме борговий тягар