"Нафтогаз" заявив про перемогу над "Газпромом"

НАК "Нафтогаз України" заявив про перемогу над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі в суперечці щодо транзитного контракту.

Про це Економічній правді повідомили в "Нафтогазі".

"Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту", – зазначили в компанії.

"За рішенням Стокгольмського арбітражу "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" має сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу", –- додали в НАК.

Зазначається, що Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. Інші подробиці поки не повідомляються.

Сьогодні між "Нафтогазом" та "Газпромом" діє два контракти: щодо купівлі-продажу газу та на його транзит територією України. У 2014 році у Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з контрактів.

Зокрема, за транзитним спором "Нафтогаз" вимагав компенсацію за недопостачання та недоплату за послуги транзиту в 2009-2016 роках.

Як повідомляли у "Нафтогазі", транзитний контракт передбачає, що у разі зміни умов формування транзитних тарифів у Європі, Україна має право вимагати перегляду тарифу. Так, після підписання контракту був прийнятий так званий Третій енергопакет, і умови формування транзитних тарифів в Європі суттєво змінилися.

Тому "Нафтогаз" і вимагав привести транзитний тариф у відповідність до європейських умов. "Газпром" відмовлявся переглядати тариф вже понад 5 років. Саме через це "Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу.

НАК також вимагав привести транзитний контракт у відповідність до європейського законодавства, яке Україна імплементувала у зв'язку з приєднанням до Енергетичного співтовариства.

У цій справі "Нафтогаз" вимагав стягнути з "Газпрому" 16 млрд доларів, зустрічна вимога російської компанії становила 5 млн дол – за транзитний балансуючий газ, який начебто несанкціоновано був відібраний Україною у 2014 році.

Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний у 2009 році за підсумками переговорів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна. Він розрахований на десять років – до кінця 2019 року.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.03.2018 11:15
Переглядів446
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг