Експерти розповіли, коли найкраще шукати роботу

Навіть у пошуку роботи є своя сезонність: то зимова сплячка, то свята, то період відпусток.

Коли краще шукати або змінювати роботу, аналізували фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter України, – пише "Сегодня".

Робота "під ялинку"

Перша в році "міграція" співробітників припадає на післяноворічні дні. У цей час організації переглядають комплектацію штату, заробітні плати співробітників. Якщо нововведення не відповідають очікуванням співробітників або зарплата залишилася на тому ж рівні чи зросла незначно – люди можуть звільнятися і починають підшукувати собі нове місце працевлаштування.

До того ж в грудні у більшості фірм виплачують річні премії і бонуси. Їх розмір також може вплинути на рішення піти або залишитися, а також це може бути стримуючим фактором для звільнення, наприклад, в листопаді.

З пляжу – на нове місце

Наступний пік звільнень персоналу, зазвичай, припадає на серпень і вересень. Основною причиною звільнення з попереднього місця роботи в цей час може бути, крім усього, і вплив поствідпускного синдрому. Також багато працівників можуть навмисно відкладати написання заяви за власним бажанням, щоб отримати законно оплачувану відпустку, адже на новій роботі він передбачається не надто скоро.

Вдалий час

Очевидно, що найкраще міняти/шукати роботу в середині літа – роботодавці досить активні і вакансій з'являється багато. В цей час менше претендентів на ринку праці, а значить, з'являється більше шансів отримати бажану посаду. Однак якщо піти з попередньої роботи в травні-червні, не маючи конкретної пропозиції, є ризик засидітися без роботи. При цьому варто пам'ятати, що тривалі "прогалини" в резюме "знижують ціну" на ринку праці.

На осінні місяці припадає пожвавлення ринку – старт бізнес-сезону. Крім того, керівники і співробітники повернулися з відпусток, з'являються нові робочі місця. Здобувачі теж відпочили за літо і з новими силами починають шукати роботу. Новорічні свята, так само як травневі та великодні, – не зовсім вдалий час для пошуків.

Сфери діяльності

Природно, в різних галузях піки і спади активності пошуків співробітників і пошуку нового місця роботи відбуваються в різний час. Все залежить від сфери діяльності компанії.

Підвищений попит на працівників будівельних спеціальностей досить часто спостерігається з квітня по жовтень, коли компанії починають реалізовувати замовлення. А ось менеджери з продажу часто залишають свої місця після новорічних свят. Але є і фахівці, робота яких практично не залежить від сезонності бізнесу, наприклад, юристи, аудитори, бухгалтери, фінансисти і т.д. Тут ситуація залежить в тому числі і від кваліфікації окремого фахівця, і від рівня зарплати.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
06.03.2018 20:00
Переглядів718
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-06-2018 20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг