ТОП-6 способів "відкосити" від армії (інфографіка)

Трохи менше, ніж за місяць, 1 квітня, в Україні стартує весняний призов на строкову службу до Збройних сил. Призовна кампанія триватиме до кінця травня, до армії можуть потрапити чоловіки від 20 до 27 років, придатні до служби за станом здоров'я та які не мають права на відстрочку.

Випадки, в яких призовник може отримати відстрочку, чітко прописані в законі України "Про військовий обов'язок і військову службу", а за ухилення від призову передбачена кримінальна відповідальність. "Слово і Діло" склало типовий портрет призовника-ухильника й зібрало найпоширеніші способи уникнути служби в армії.

Отже, найчастіше служби в армії намагаються уникнути чоловіки від 20 до 35 років, які здобули середню або професійно-технічну освіту й задіяні в робітничій галузі або безробітні.

Найлегший спосіб ухилитися від призову – відмовитися від отримання повістки до військкомату. Повістка має бути вручена особисто людині, яку призивають до армії. Якщо за неї підпишеться хтось інший або документ кинуть до поштової скриньки, він вважається недійсним. Якщо призовник все-таки потрапив до військкомату, він може спробувати "відкосити" на етапі проходження медичної комісії. Наприклад, дати хабара лікарям або симулювати хворобу. Крім того, можна купити медичну довідку "Про непридатність до служби".

Відповідно до закону, право на відстрочку дається громадянам, які мають мінімум двох дітей, молодших за 10 років, вагітну дружину або дружину з інвалідністю. Ще один спосіб уникнути служби в армії, звичайно, непростий, але також використовується: одружитися з багатодітною чи вагітною жінкою.

Можна піти радикальним шляхом і виїхати за кордон або на непідконтрольні Україні території (Крим, частина Донецької та Луганської областей).

З 2014 до 2017 року в Україні було зафіксовано 4 тисячі 403 кримінальних правопорушень, пов'язаних з ухиленням від призову або мобілізації. Пік ухилення від мобілізації припав на 2015 рік, коли були порушені 2 тисячі 256 проваджень. Для порівняння: минулого року – лише 9. Зростає також кількість справ, пов'язаних з ухиленням від військового обліку або спеціальних зборів: у 2014 році була лише одна, а в 2017-му – 128.

Детальніше – на інфографіці.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
06.03.2018 15:35
Переглядів703
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-06-2018 20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг