Мінздоров'я скасувало медкарти для дошкільнят, учнів і студентів

Міністерство охорони здоров'я скасувало форми первинної медичної документації (медичні карти для школярів і студентів, талони та диспансеризацію), які вважає "морально застарілими".

Відповідний наказ набув чинності 13 березня, – повідомляє прес-служба МОЗ.

Відтепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я, – йдеться у повідомленні.

Водночас МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. МОЗ визнає студентів звичайними людьми, тобто у всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах. З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

Згідно із наказом, чинність втрачають форми:

  • № 025-2/о "Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів"
  • № 030/о "Контрольна карта диспансерного нагляду",
  • № 025-3/о "Медична карта студента № __"
  • № 025-4/о "Талон на прийом до лікаря"
  • № 025-6/о "Талон амбулаторного пацієнта"
  • № 026/о "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)"
  • № 031/о "Книга запису викликів лікарів додому".

Замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о "Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів". Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.

На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп'ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о "Відомість обліку відвідувань пацієнтів".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
14.03.2018 10:15
Переглядів3080
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
07:03
15.03.2018
Наталя
Згідно до санітарного реглменту р.XI. Вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей 2. Перед зарахуванням дитини до дошкільного навчального закладу у закладі охорони здоров'я за місцем спостереження дитини повинні бути проведені заходи з її підготовки до перебування в організованому дитячому колективі, а саме: проведення оцінки стану фізичного та психічного розвитку, медичне обстеження спеціалістами, визначеними у формі первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (далі - форма 026/о), затвердженій наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, та за показаннями іншими спеціалістами. За необхідності - санація ротової порожнини та носоглотки, корекція порушення зору, оздоровчі, диспансерні та інші необхідні заходи. Які нкобхідні документи до вступу в дошкільний заклад???7
21:12
14.03.2018
Оксана
Обалдеть
13:23
14.03.2018
мари
Наконец то!
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг