Українцям, які після закінчення вишів згідні працювати у селах, дадуть пільги при вступі

Вступники до медичних та педагогічних вишів, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, отримають право на першочергове зарахування на бюджетну форму навчання, починаючи зі вступної кампанії 2019 року.

Відповідну постанову ухвалили під час засідання Кабінету Міністрів, – інформує Освіта.ua.

Передбачається, що випускникам спеціальностей галузей знань "Освіта/Педагогіка" і "Охорона здоров'я", які скористаються правом першочергового зарахування, буде необхідно відпрацювати в сільській місцевості не менш як три роки. На цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення.

"Наприкінці 2016 року Верховна Рада відмінила примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості. І сьогодні уряд прийняв дуже важливе рішення, визначивши, як відбуватиметься цей процес: хто формуватиме потребу в кадрах, як укладатимуться угоди тощо. Ми сподіваємося, що це дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді", – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Планується, що прогнозовану потребу у фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець або найближчих до них.

Угоди з переможцями підписуватимуть до 30 травня. У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю.

Після закінчення навчання випускник повинен буде упродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Постановою КМУ також затверджена типова угода, в якій прописані права та обов'язки сторін.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
31.05.2018 10:10
Переглядів3067
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:40
31.05.2018
І якою буде відповідальність випускника, який пообіцяє і не поїде в село? Хто і як його каратиме? Хто за цим слідкуватиме? А якщо я з міста і хочу в ньому надалі лишатись, але через таких вступників не зможу вступити, то хіба це не порушення моїх конституційних прав? В нашій країні будуть купувати довідки про працевлаштування. А ті сільські вступники, які й без того планували повертатись і село, просто матимуть антиконституційну перевагу. А тато з мамою потім куплять в селі три роки стажу, раптом що. А всі інші просто виїдуть з цієї країни.
останні новини
18-10-2018 17-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг