Українці почали більше заощаджувати: дослідження

Зменшення співвідношення кредитів до депозитів населення свідчить про поліпшення фінансового стану домогосподарств.

Такі результати звіту Нацбанку про фінансову стабільність, ‒ пише Економічна правда.

"Поліпшення фінансового стану домогосподарств збільшило їх вагу як нетто-кредитора банків. У 2017 році обсяг припливу коштів населення до платоспроможних банків становив 42 млрд, з яких 38 млрд у гривні. Це більше, ніж приріст роздрібних гривневих кредитів ‒ 29 млрд грн", ‒ йдеться у звіті.

Таким чином, за минулий рік співвідношення кредитів до депозитів населення зменшилося на 1,5 в.п. до 35,2 %, сукупне боргове навантаження домогосподарств скоротилося з 11 % річного наявного доходу до 10 %.

"Минулого року фінансовий стан населення в цілому поліпшився, номінальні доходи всіх децильних груп домогосподарств, розподілених за рівнем доходу, зростали швидше, ніж витрати. Але це збільшення не рівномірне: чим вище дохід групи, тим швидше він зростав і був нижчим темп приросту її поточних витрат", ‒ заявили в НБУ.

Поступове поліпшення фінансового стану населення підтверджують і результати щомісячних опитувань компанії GfK Україна, проведених у січні ‒ березні.

"У І кварталі 2018 року частка громадян, які вважали свій дохід низьким, становила 43 %. Це значно менше, ніж максимальні 54 %, зафіксовані у ІІІ кварталі 2015 року. Втім, частка осіб, які мають змогу заощаджувати, не обмежуючи споживання, залишається низькою ‒ 17 %. Це помітно нижче, ніж у І кварталі 2014 року (27 %)", ‒ зазначили в Нацбанку.

Частка респондентів, що мають строкові депозити або планують вкладення, становила лише 4 %.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
14.06.2018 18:40
Переглядів267
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
26-09-2018 25-09-2018 24-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг