ВООЗ визнала ігрову залежність психічним розладом

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала 11-е видання Міжнародної класифікації хвороб – документ, над яким експерти ВООЗ працювали понад 10 років.

Про це в мережі Facebook написала в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Класифікація містить близько 55 000 унікальних кодів для характеристики травм, хвороб та причин смертності. Це найбільш повний та систематизований перелік відомих та визнаних доказовою медициною хвороб та станів. Ним користуються медики, страхові компанії та застосовують в системі охорони здоров'я для прийняття рішень по всьому світу.

Нова редакція не є остаточною. Перелік ще буде представлений на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2019 року. А набере чинності після узгодження з усіма країнами ВООЗ.

Основні зміни, внесені до видання Міжнародної класифікації хвороб:

  • вперше ігрова залежність класифікується як психічний розлад. Такий розлад характеризують як поведінкову залежність від цифрових та відеоігор. Діагностувати його зможуть, якщо буде виявлено порушення в особистій, сімейній, соціальній поведінці, що спостерігається щонайменше 12 місяців;
  • інсульт класифікується як захворювання мозку, а не системи кровообігу;
  • з'явився новий розділ - "Сексуальне здоров'я";
  • розроблено менше термінів для діагностування посттравматичного стресового розладу, що дозволятиме полегшити діагностику захворювання;
  • алергії згруповано як захворювання імунної системи для кращого розуміння реакцій людини;
  • вперше додано розділ, щодо практикування традиційної медицини (traditional medicine) – для кращого обчислення статистичних даних. Він стосується хвороб та станів, поняття про які виникли ще в стародавній китайській медицині та сьогодні широко використовуються в Китаї, Японії, Кореї та інших країнах світу;
  • додано спеціальні коди щодо антибіотикорезистентності, з допомогою яких стане можливо більш точно вимірювати ефективність ліків по всьому світу.
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.06.2018 17:33
Переглядів413
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг