Верховна Рада запустила Антикорупційний суд: як голосували волинські нардепи

Верховна Рада з другої спроби проголосувала за основу і в цілому за запуск закону про Вищий антикорупційний суд (№8497), який раніше на розгляд парламенту вніс Президент України Петро Порошенко.

За відповідне рішення 21 червня проголосували 265 народних депутатів.

Усі волинські депутати – Ігор Гузь,Ігор Лапін, Ірина Констанкевич, Степан Івахів, Сергій Мартиняк – підтримали законопроект. А Юрій Савчук був відсутній на засіданні.

Як інформує 24 телеканал, закон передбачає створення Вищого антикорупційного суду із місцем розташування у Києві та доручення Кабміну забезпечити фінансування заходів, пов'язаних з його утворенням і діяльністю. При цьому витрати, пов'язані з реалізацією положень закону, здійснюватимуться за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті України на 2018 рік.

Вищий антикорупційний суд розглядатиме справи проти топ-корупціонерів, підслідні НАБУ. Зокрема, мовиться про злочини щодо нецільового використання бюджетних коштів, зловживання владою чи впливом, незаконне збагачення, хабарництво.

Обиратиме суддів Антикорупційного суду Вища кваліфікаційна комісія суддів за допомогою Громадської ради міжнародних експертів. До складу громадської ради міжнародних експертів зможуть увійти як іноземці, так і українці, "які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості" та досвід роботи від 5 років із здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах щодо корупції за кордоном.

Для кандидатів на посаду судді Антикорупційного суду оприлюднено наступні вимоги: кандидат повинен буде мати досвід роботи на посаді судді від 5 років, або на посаді адвоката 7 років, або наукової діяльності у сфері права від 7 років. Також суддя Антикорупційного суду повинен буде відповідати вимогам відповідно до закону "Про судоустрій та статус суддів"; мати знання і навички для здійснення судочинства у корупційних справах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО, КОЛИ МОЖЕ ЗАПРАЦЮВАТИ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.06.2018 14:10
Переглядів595
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг