Хімічна кастрація чи в'язниця: як в Україні каратимуть за педофілію (інфографіка)

В Україні за минулий рік зафіксували 50 випадків статевих зносин з особами, які не досягли статевої зрілості. Крім того, було 285 випадків розбещення неповнолітніх, і ця цифра істотно зросла з 2014 року. Наприкінці червня велика група народних депутатів внесла до парламенту законопроект, який передбачає посилення відповідальності за такі злочини.

"Слово і Діло" розбиралося, що пропонують автори документа.

Частина терміну позбавлення волі пропонується замінити добровільною хімічною кастрацією. Якщо людина, визнана винною у скоєнні особливо тяжкого злочину проти статевої свободи неповнолітніх, відсиділа не менш ніж 10 років і хвора на педофілію (це має довести експертиза), то замість частини терміну вона може пройти процедуру хімічної кастрації. Вона полягає в тому, що засудженому вводять медичні препарати, які зменшують сексуальну активність і потяг.

Незважаючи на те, що дія таких препаратів недовговічна (й має низку побічних ефектів), в деяких країнах є позитивний результат від застосування хімічної кастрації. Наприклад, у Великій Британії цей метод допоміг скоротити рецидиви статевих злочинів проти дітей із 40 % до 5 %, а в Німеччині – з 80 % до 3 %.

Крім того, законопроект передбачає створення в Міністерстві внутрішніх справ Єдиного реєстру засуджених за педофілію. До реєстру будуть внесені ім'я та прізвище засудженого, його адреса, дата народження, інформація про злочин і про відбуття за нього покарання та інформація про застосування до нього хімічної кастрації (або ухиленні від неї). Такі реєстри є в США, Польщі, Канаді, Франції та Британії.

Також, якщо новий документ схвалять, буде збільшений максимальний термін покарання за педофілію: з 15 до 20 років або довічне ув'язнення.

Детальніше – на інфографіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАЙНЯВСЯ СЕКСОМ ДО 16? НА П'ЯТЬ РОКІВ У ТЮРМУ!

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.07.2018 11:36
Переглядів1306
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг