В ЄС щодня в'їжджає 60 потягів з незаконною українською деревиною

Незаконно зрубана деревина з України потрапляє до Польщі та ЄС завдяки підставним фірмам на кордоні.

До Європейського Союзу щоденно в'їжджає 60 потягів з незаконною деревиною з України. Одна п'ята ввезенного українського дерева потрапляє до закладів в Польщі, - посилаючись на Radio ZET, пише "Польське радіо".

Експерти британської неурядової організації Earthsight, яка опрацювала доповідь про незаконну вирубку лісу в Україні, стверджують, що ця деревина надходить до двох великих фірм завдяки підставним компаніям, котрі приймають її на кордоні та вироблять легальні документи.

Згідно з доповіддю, три найбільші виробники дерев'яних панелей в ЄС, власники найбільших паперових комбінатів і друге найбільше у світі деревообробне підприємство користуються корупційними схемами, пов'язаними з незаконним вирубуванням дерева в Україні.

Ці фірми мають або нині будують свої заклади в Польщі. Міністерство довкілля відповіло на запит Radio Zet, що йому відомо про цю доповідь і документ вивчає Головна інспекція охорони довкілля.

Однак це питання не є простим, оскільки, на думку експертів британської неурядової організації, незаконна деревина потрапляє до цих великих компаній завдяки підставним фірмам, котрі приймають її на кордоні та видають законні документи.

Наприклад, одна з великих фірм у Польщі купує дерево через компанію, що розташована у квартирі над крамницею в одному з польських сіл. Законодавство Європейського Союзу забороняє імпорт незаконної деревини.

В Україні діє заборона на експорт сирої деревини. Однак, у зв'язку з корумпованістю українських посадових осіб, закон обходять, а незаконно вирубане дерево продають як ліс-кругляк.

Експерти британської неурядової організації Earthsight викрили українську незаконну деревину, ввезену до Західної Європи, у більшості будівельних крамницях у Великій Британії та Франції.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.08.2018 11:12
Переглядів1495
Коментарів3
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
18:21
12.08.2018
кучма
Елена! Есть такой литприем-ирония наз-ся, ачто написать что папа унего был расхититель социалистической собственности и за это одсител. Есть пословица яблоко от яблони далеко не падает...
17:30
12.08.2018
Елена Олеговна
Кто очень жаль
09:23
12.08.2018
нарiд
Порошенко НАШ президент!!!!!!!!!!уууууррррраааааа!!!!!!! Слава БПП!!!!!!
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг