Дослідили, де в Україні найбільше сумують за СРСР

Ностальгія за радянським періодом, яку вдало використовує російська пропаганда, властива для великої частини громадян України, особливо на Сході та Півдні.

Про це пише Українська правда за результатами дослідження соціологічного опитування, проведеного "Кальміуською групою" в партнерстві з компанією GfK Ukraine.

49 % населення загалом і 37 % жителів Донбасу цілком або скоріше підтримують декомунізацію в Україні. Натомість третина населення України (34 %) і близько половини населення Донбасу (46 %) – не підтримують. Найпоширенішими причинами непідтримки декомунізації є повага до радянського минулого та переконання у тому, що нині існують більш нагальні проблеми, ніж декомунізація.

43 % населення загалом та 51 % жителів Донбасу вважають, що їхнє життя чи життя їхніх сімей в радянські часи було кращим, натомість не згідні з цим 42 % та 31 %, відповідно. В цілому, що життя у радянський період було кращим вважають трохи більше 50 % опитаних на Донбасі, Сході та Півдні України. У Центрі майже рівна кількість тих хто вважає, що життя до 1991 року було краще та тими, хто так не вважає (42 % проти 43 %).

Лише на Заході кількість громадян, що вважають, що зараз життя їх сімей краще ніж у радянський період відчутно перевищує кількість тих хто так не вважає (54 % проти 31 %). По всіх регіонах достатньо велика кількість людей не визначилася із відповіддю ( від 15 % до 18 %).

Кожен четвертий загалом в Україні (25 %) та третій на Донбасі зокрема (36 %) хотіли би, щоб Радянський Союз відродився і Україна була його частиною, а 68 % та 51 %, відповідно, не хотіли би, щоб це сталося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: VOX DEI. ЩО БУЛО Б, ЯКБИ УКРАЇНА НЕ ЗДОБУЛА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ У 1991-МУ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.09.2018 18:21
Переглядів439
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг