Уляна Супрун радить усім частіше обійматися

Люди часто бояться проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким.

Натомість науковці стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров'я та самопочуття. Про це пише у Facebook в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Ця своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити відчуття уникнення та покращити настрій. А в деяких випадках навіть зменшити відчуття болю.

Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі є безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності.

У світі тенденція до зменшення фізичного контакту стає дедалі поширеною. Вона не тільки характерна для повсякденного життя людей, але й суттєво впливає на професійні стосунки. Як приклад, в Британії для лікарів було написано рекомендацію менше торкатися своїх пацієнтів та зважати на їхні особисті кордони. Адже не завжди це може правильно інтерпретуватися та часом навіть стати причиною конфлікту.

Відчуття дотику – одне з перших, чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ. У дитинстві ми більш схильні торкатися речей, обійматися чи просто триматися за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним.

Тому одна корисна рекомендація: при можливості проявляти свої почуття з допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обійматися та торкатися всіх навколо. Звісно, треба обов'язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці із собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МУЗИЧНА ТЕРАПІЯ: ЯК МУЗИКА ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
17.09.2018 19:35
Переглядів484
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг