Медуніверситетам більше не нав'язуватимуть навчальні плани

Заклади вищої медичної освіти самі формуватимуть навчальні плани.

Міністерство охорони здоров'я скасувало застарілі накази, – йдеться на сайті відомства.

"МОЗ наказом № 1896 скасувало низку наказів, які регламентували зміст навчальних планів з підготовки фахівців у закладах вищої медичної освіти. Можливість самостійно формувати навчальні плани розширить автономію університетів. Це ще один крок до інтеграції української системи вищої освіти в Європейський освітній простір. Пункт 4 статті 10 Закону України "Про вищу освіту" передбачає, що за кожною спеціальністю заклад вищої освіти на підставі відповідної освітньої програми розробляє навчальний план. Цей план визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін, послідовність їх вивчення, форму проведення навчальних занять тощо", – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що досі медичні університети не могли цілком скористатися своїм правом: ряд застарілих наказів, датованих, починаючи з 1995 року, не дозволяла їм суттєво відступати від "типових" навчальних планів.

"Університети мають дотримуватися єдиних стандартів вищої освіти, їхні освітні програми повинні пройти акредитацію. Водночас, формування навчальних планів має належати до компетенції закладів вищої медичної освіти, і не має регламентуватися міністерством. Заклади вищої медичної освіти повинні мати змогу швидко реагувати на розвиток медицини, адаптувати свої навчальні плани, враховуючи передові світові тенденції", – акцентували у МОЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВСТУП-2018: АБІТУРІЄНТАМ-МЕДИКАМ ВСТАНОВИЛИ МІНІМАЛЬНИЙ БАЛ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
25.09.2018 17:47
Переглядів614
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-10-2018 22-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг