Реагування на домашнє насильство: що робити вчителю

Міністерство освіти і науки затвердило Методичні рекомендації щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства над дітьми.

Відповідний наказ підписала міністр Лілія Гриневич, – повідомляє Освіта.ua.

Рекомендації розроблені з метою забезпечення комплексного підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, шляхом проведення превентивних заходів та ефективного реагування на факти домашнього насильства.

Автори рекомендацій наголошують, що у виявленні фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до учнів та здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей.

Також документ визначає ознаки чотирьох видів домашнього насильства, зокрема психологічного, фізичного, економічного та сексуального, та окреслює дії педагогічних працівників у разі виявлення ознак домашнього насильства щодо дитини.

Окрім цього, рекомендації містять примірний перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких необхідно звертатися у випадках виявлення домашнього насильства.

Норми розробленого документа мають використовуватися педагогічними працівниками закладів освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РАДА ПІДТРИМАЛА ЗАКОН ПРО ШТРАФИ ЗА ЦЬКУВАННЯ В ШКОЛІ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
12.10.2018 12:33
Переглядів782
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-10-2018 22-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг