Кабмін хоче приватизувати ще 300 підприємств

Кабмін пропонує парламенту виключити з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, понад 300 підприємств задля зменшення рівня корупції.

Про це розповіла заступник міністра економіки України Юлія Ковалів, – пише "Укрінформ".

"Державні підприємства - це одне з найбільших джерел корупції і політичного тиску. Для того ми і пропонуємо парламенту скоротити перелік об'єктів, які не підлягають приватизації... Список скоротиться не менше, ніж на 300 об'єктів", – сказала Ковалів, додавши, що зі списку стратегічних першочергово потрібно вилучити підприємства портової інфраструктури, аграрного сектору та вже ліквідовані, тобто такі, що фактично не існують.

Із її слів, в Україні більше 3,5 тисячі державних підприємств, натомість у країнах Європейського Союзу їх до 300.

"На сьогодні в нас більше 3,5 тисячі держпідприємств. Фактично ними управляти держава немає ні можливості, ні необхідності. Якщо ми подивимося на країни Європейського Союзу, то таких державних підприємств у них у середньому не більше 300", – зазначив заступник міністра.

Ковалів вважає, що решта об'єктів держвласності, після перегляду списків, мають залишитися у власності держави з одночасним покращенням менеджменту.

Вона наголосила, що в Україні в 2014 році 17 найбільших державних підприємств показали 7,5 млрд гривень збитків, однак уже в 2015 році їх фінансовий результат становив 2,5 млрд гривень прибутку.

"Плюс 10 мільярдів (гривень – ред.) – це покращення фінансового результату. Ми вважаємо, що державні підприємства можуть приносити мільярдні дивіденди у бюджет і мільярди інвестицій в оновлення інфраструктури, в збільшення видобутку газу, в покращення якості послуг, які ці підприємства надають", – сподівається вона.

Нагадаємо, у квітні Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонувало скоротити перелік підприємств, що не підлягають приватизації, вдвічі – до 705.

У переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, міститься 1478 підприємств, з них 497, або 34%, уже ліквідовані.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.04.2016 17:38
Переглядів463
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг