У Польщі – проблеми на ринку праці: надія на українців

Через погіршення демографічної ситуації в Польщі незабаром країна потребуватиме додаткової робочої сили. На ринок праці необхідно буде запросити біля 5 мільйонів іммігрантів, щоб утримати дотеперішній рівень соціальних забезпечень.

Надію на поповнення робочої сили поляки покладають на Україну, – повідомляє "Польське радіо".

Портал посилається на проведене в Україні соцопитуваня, згідно з яким дві третини українців від 15 до 35 років планують виїхати за кордон.

"Це трагедія для України, але надія для Польщі", – зазначили польські експерти.

Польські роботодавці вже видали українцям 800 тисяч дозволів для працевлаштування.

"Зверніть увагу: українці приїжджають до Польщі працювати. Польська держава не платить соціальної допомоги, а українці при цьому швидко асимілюються та вчаться", - розповів Цезар Казьмєрчак, голова союзу підприємців та роботодавців Польщі.

Казьмєрчак вважає: українські громадяни можуть знайти роботу в двох нішах. Перша – це низькооплачувані вакансії переважно в сільському господарстві. Друга – галузі, що розвиваються - ІТ, медицина, техніка тощо.

Нагадаємо, вже зараз понад тисяча українських ІТ-працівників працюють у Любліні. Торік близько п'яти тисяч програмістів виїхали з України. Половина з них лишилася у Польщі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
26.05.2016 10:39
Переглядів1099
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг