Експерт розповів, чи загрожують Україні масові відключення світла

Уряд не демонструє середньому громадянину, що насправді відбувається із запасами вугілля.

Про це розповів екс-міністр палива та енергетики Олександр Гудима, аналізуючи ймовірність того, що через дефіцит вугілля на українських електростанціях країні загрожують масові відключення світла, – повідомляє "Слово і Діло".

"Для нормального стану в Україні запасів катастрофічно мало. Фактично, зараз можна говорити про те, що може зробити Ахметов. Він має шахти на окупованих територіях, але й електростанції, які мають живитися тим вугіллям, і його бізнес був на цьому побудований. Ланцюжок зараз не працює, тому що більша частина вугілля перебуває там", – розповідає Гудима.

"Ми маємо закуповувати вугілля в Росії? Хто більший ворог – сепаратисти чи РФ? В підсумку в нас все одно говорять, що не можна торгувати з Росією, але ядерне паливо ми беремо", – аналізує він.

Спеціаліст також додав, що вугілля на тій території належить Ахметову, а РФ воно не потрібне.

Дві ТЕС на межі зупинки через блокування поставок вугілля з Донбасу. Блокада поставок вугілля марок АШ і П із непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей знову призвела до утворення дефіциту цього палива на складах теплових електростанцій.

"Воно потрібне місцевим ватажкам, які хочуть заробляти, а Україні потрібно брати дешевше вугілля, щоб електростанції могли працювати. Ми ж не будемо назад реприватизовувати "ДТЕК Західенерго", яке не працюватиме без донецького вугілля, що своєю чергою перебуває під владою окупантів", – пояснює екс-міністр палива та енергетики.

Як додав Гудима, до цього можна ставитися по-різному, але вугіллям з території Ахметова можна забезпечити електростанції, які мають давати нам електроенергію.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
05.07.2016 10:52
Переглядів1101
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-07-2018 15-07-2018 14-07-2018 13-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг