За паління в заборонених місцях будуть штрафувати без попердження

Із Кодексу про адміністративні правопорушення пропонують прибрати норму, відповідно до якої особа, що курить у заборонених для цього місцях, може відбутися попередженням.

Відповідно до парламентської ініціативи за такі дії передбачатиметься штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), – повідомляє Закон і Бізнес.

Такі пропозиції містяться у проекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму)" (№4030а).

Ініціативою передбачено встановлення єдиного і безальтернативного розміру штрафу за куріння в заборонених місцях. Нині ж такі дії можуть тягнути за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 (51 грн) до 10 (170 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"У більшості розвинених країн світу такий штраф становить значну частину середньомісячної заробітної плати, і тому цієї заборони дотримується більшість курців", – пояснюють необхідність унесення змін ініціатори проекту. На їхню думку, суворіші санкції мають "покращити виконання законодавства".

Також пропонується розширити перелік місць, в яких варто заборонити паління, додавши до них таксі, вокзали, гуртожитки і готелі, а також підприємства всіх форм власності. Наразі ж підприємства, готелі та вокзали повинні мати спеціальні місця для куріння, але цю норму пропонується виключити.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
02.08.2016 08:21
Переглядів957
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-06-2018 23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг