В Україні скасували додатковий імпортний збір

Сьогодні 1 січня 2016 року набув чинності закон України "Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності", який скасував додатковий імпортний збір в обсязі 5% для непродовольчих товарів і 10% – для продуктів.

Закон був введений 25 лютого 2015 року через різке погіршення платіжного балансу країни, – інформує видання Zaxid.net.

Збір стягувався з усього імпорту, крім критичного, наприклад медичні препарати та енергетичні ресурси, зокрема газ.

Низка країн, у першу чергу Росія, намагалися оскаржити правомірність введення цього збору через СОТ, проте їм це не вдалося. ЄС підтримав тоді його введення, за умови, що його стягнення припиниться до кінця 2015 року. 24 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон, який скасував стягнення додаткового митного збору.

За даними Мінфіну, за півроку, завдяки ввізному миту, до державного бюджету надійшло 12,5 мільярда гривень. Проте водночас Державна фіскальна служба України зафіксувала значне зростання ввезення до країни контрабандного товару після запровадження додаткового імпортного збору.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.01.2016 16:29
Переглядів510
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг