Замість звичайних паспортів українцям видаватимуть ID-карти

Відсьогодні в Україні стартувала видача паспортів нового зразка - у вигляді пластикової картки з чіпом замість старої "книжки".

Про це на прес-конференції на початку року заявив голова Державної міграційної служби Максим Соколюк, - інформує AIN.UA.

Отримати такий паспорт поки що зможуть лише ті, у кого українського паспорта раніше не було. Для того, щоб українці могли поміняти старий паспорт на новий, потрібен окремий закон.

На першому етапі паспорт видаватимуть безкоштовно громадянам, які досягли 16 років і отримують цей документ вперше, а щоб можна було поміняти старий паспорт на ID-карту, потрібно, щоб парламент прийняв урядовий законопрект №3224. У держслужбі сподіваються, що Рада розгляне його вже в кінці січня-початку лютого цього року. Тим, хто буде звертатися до служби у разі втрати або псування паспорта, також тимчасово видаватимуть старий варіант.

"Обов'язковою заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, так що громадянам немає сенсу поспішати з отриманням ID-карти", - йдеться в заяві ДМС.

Щоб оформити перший паспорт громадянина України, потрібно буде звернутися в підрозділ ДМС за місцем проживання, надати свідоцтво про народження. Фото готувати не потрібно.

Ще один нюанс у тому, що не всі відділення служби мають потрібне обладнання. У служби близько 600 підрозділів по всій Україні, зараз обладнані для видачі пластикових паспортів тільки 330. Якщо в відділення не буде обладнання, громадянину тимчасово видадуть паспорт старого зразка.

Паралельно з впровадженням ID-карт міграційна служба буде наповнювати Єдиний державний демографічний реєстр. Це база даних, за якою будуть ідентифікувати громадян. Впродовж цього року держслужба розраховує видати близько 2 мільйони паспортів нового зразка, а процес переходу на ID-карти займе близько 4-5 років.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
11.01.2016 11:27
Переглядів509
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг