В Україні науковців змусять заповнювати інтелектуальні декларації

Обов'язковою вимогою для здобувачів наукових ступенів буде заповнення інтелектуальних декларацій.

Про це повідомив керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) Сергій Храпатий, – пише ZN.UA.

"Згідно із законом саме НАЗЯВО прописуватиме вимоги та відповідні критерії до дисертаційних робіт, здобувачів наукових ступенів, їх наукових керівників і наукових консультантів, опонентів, а також до експертів галузевих експертних рад, процесу акредитації та освітніх програм, що акредитуються. Впевнений, що серед інших вимог (а, можливо, й основною вимогою) до здобувачів, експертів тощо, обов'язково буде вимога щодо існування у них того, що можна умовно назвати і-декларація", – повідомив керівник секретаріату Нацагентства.

Храпатий наголосив, що "псевдонауковці", які не будуть відповідати встановленим вимогам, лишаться обабіч всіх процесів у вищій освіті. Окрім того, він зазначив, що вже існує низка відповідних електронних ресурсів (Research Gate, Scopus, Google Scholar, Національний репозитарій, після його створення) і витрачати ресурси на створення нових недоцільно.

"Тому НАЗЯВО не повинно шукати матеріальні (багатомільйонні) ресурси на запровадження цього вкрай необхідного механізму, а вже у найближчі місяці розробити та подати на затвердження до Уряду відповідні вимоги", – повідомив Храпатий.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
08.11.2016 08:52
Переглядів294
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-06-2018 20-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг