Вкладникам "Михайлівського" гроші повертатимуть із кишень українців?

За дурість і жадібність вкладників банків-"пилососів" доведеться заплатити українським платникам податків.

Верховна Рада зробила ще один крок на шляху інфантилізації українського суспільства, проголосувавши відверто популістський законопроект, який показує, що безвідповідальність в Україні буде і далі підтримуватися на державному рівні.Про це пише інвестиційний банкір Сергій Фурса для Еспресо.

"Безвідповідальність – це в принципі біда України. З одного боку, ніхто з ВІП-корупціонерів досі не сів у в'язницю. І найбільший ризик, який їх супроводжує, – це бути звільненим і змушеним поділитися частиною вкраденого із суддею і прокурором. З появою НАБУ стало важче, з одного боку, а з іншого – ділитися тепер треба не тільки із суддею. І поки не з'явиться антикорупційний суд, це не змінитися. Водночас політики, які паразитують на державі, максимально підтримують безвідповідальність своїх громадян, боячись створити з них справжнє суспільство. Чим довше суспільство перебуває в стані інфантильності, тим більше воно буде голосувати за популістів, дозволяючи тим безкарно красти", – пише Фурса.

Як зазначає банкір, за новим законом, так званим "законом Порошенка", псевдовкладчикам банку "Михайлівський" повернуть 1,2 млрд грн.

"Чому псевдовкладчикам? Тому що люди вкладали свої гроші не в банк, а в фінансову компанію, яка прилаштувалася поруч. Чому вони це робили? З одного боку, банк уже не міг брати. Він перебував "під ковпаком" Нацбанку. З іншого боку, людям пропонували набагато більшу прибутковість. І вони знали, що можуть вкласти під 20 % з Фондом гарантування, або під 30 %, але без нього. І свідомо робили свій вибір. Свідомо. Беручи на себе ризики. Тепер, після того, як під НБУ пару днів постояли бомжі з плакатами (а контингент, який ось уже тиждень шумить під вікнами регулятора, саме такий), парламент прийняв рішення, що людям треба виплатити так само, як нібито вони тримали гроші в банках", – розмірковує Фурса.

З його слів, мотивація прийняття цього закону – це не економічна необхідність, а політична доцільність.

"Група активних громадян, яка реально була, створювала політичні ризики для влади. І їх вирішили зменшити. Вирішили, що 1,2 млрд гривень – це нормальна ціна за власний спокій. Іншої причини немає. Немає причини справедливості. Тому що це як раз несправедливо. Тому що немає жодної причини, за якою громадяни України повинні платити за дурість і жадібність інших громадян України. І не важливо, що це "всього лише" 1,2 млрд грн. Важливий принцип. І важливо, що такі закони вчергове стимулюють інфантильність і безвідповідальність. Щоразу підштовхуючи людей на нову дурість. І нову жадібність", – йдеться у повідомленні.

Також Сергій Фурса розповідає, що українські акції втратили в ціні 90 % своєї вартості за останні роки.

"Напевно, за таким принципом власникам акцій треба повернути їх втрати. Адже це держава винна в усьому. Особливо в зв'язку з тим, що в ціні впали акції заводів з окупованих територій. А люди не винні. І думати їм не треба. А потім підтягнуться гравці в покер і ті, хто програв в державних лотереях. Адже це держава позбавила їх грошей. А вони думали, що виграють і зароблять. Зрештою, адже не зобов'язані звичайні гравці в лотерею приймати теорію ймовірності. Тим більше, що якщо б вони її розуміли, то точно б не грали в лотерею. За їх обмануті надії теж повинні платити платники податків? Українські банки дуже часто працюють як пилососи. Є пилососи маленькі. Як Михайлівський. А є пилососи великі. Їх імена теж всі знають. Вони беруть гроші у вкладників і направляють в свій бізнес. Причому проводять їх через свої ТОВ, які зникають на наступний день.

Зараз лопнув маленький пилосос. А що буде, якщо лопне великий? Адже тоді знову можуть вийти ошукані вкладники, жадібність яких змушувала їх підписувати будь-які договори, і вони будуть сподіватися, що знову змусять український парламент прийняти потрібний їм закон. І навіщо тепер їм думати? Єдиний аргумент - це жадібність.

Сподіватися, що цим законом усувають всі ризики, а питання обмежень там прописані все-таки добре, ми не можемо. Голота на вигадки винахідлива. І придумати нову схему для талановитих українських банкірів - справа нікчемна. І в результаті люди знову потягнуться в пилососи, які будуть виводити гроші.

А реальні сильні банки будуть сидіти на голодному пайку, адже вони не зможуть запропонувати вкладникам такий рівень прибутковості. Адже таку ставку дають тільки тоді, коли і не думають повертати. Та й навіщо. Якщо за все заплатить щедрий український платник податків", – зазначив він.

Про те, як голосували за цей законопроект нардепи з Волині, читайте тут: ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ВИПЛАТИ ОШУКАНИМ ВКЛАДНИКАМ.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.11.2016 16:00
Переглядів2489
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг