Фінансова децентралізація: чи виграли місцеві бюджети (інфографіка)

В результаті проведення фінансової децентралізації (передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування) в Україні наповнення місцевих бюджетів зазнало значних змін.

Про це повідомляє видання Ціна держави.

У 2015-му році місцеві бюджети отримали реальні кошти на свої рахунки. Однак не усі місцеві бюджети однаково покращили свою фінансову ситуацію, а деякі навіть стали жити гірше.

Найбільший додатковий обсяг коштів було спрямовано в міста обласного значення, де залишається половина плати за землю, акцизу з роздрібного продажу, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Таким чином міста обласного значення отримали додаткові 8.3 млрд грн, і в 2015 році їх прибутки становили 48.6 млрд грн. Значна частина цих прибутків поки що осідає на депозитах в банках.

Найшвидше зростали прибутки районних бюджетів, де залишилася більша частка ПДФО. На районному рівні прибутки збільшились на 47.7% р/р (4.8 млрд грн) та досягли до 14.7 млрд грн у 2015 році.

Темпи росту доходів були незначними для селищних бюджетів. А для міст районного значення доходи навіть скоротились (на 3.8%). Невеликі темпи росту доходів бюджетів на цьому рівні повинні стимулювати громади до об'єднання. При цьому села все-таки отримали приріст доходів +32% (або 2.3 млрд грн) завдяки роздрібному акцизу, платі за землю, єдиному податку та доходам від роздрібного акцизу.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
24.11.2016 17:34
Переглядів758
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг