Болото на Волині отримало статус міжнародного значення

Черемське болото у Волинській області отримало статус міжнародного значення.

Про це інформує прес-служба ВОУЛМГ.

Секретаріат Рамсарської конвенції надіслав лист на адресу Черемського природного заповідника, у якому повідомлялося про надання водно-болотним угіддям заповідника статусу міжнародного значення, а також присвоєння Черемському болоту порядкового номеру 2272.

Тож кількість водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні збільшилася до 35, а їх загальна площа розширилась до 749,767 тис. га.

"Цьому рішенню передувала тривала і складна робота з дослідження стану екосистем та біорізноманіття цих водно-болотних угідь, – каже директор Черемського природного заповідника Степан Пащук. – Було визначено їх відповідність критеріям Рамсарської конвенції, підготовлено інформаційні описи, прийняті відповідні рішення на місцевому та державному рівнях".

Водно-болотне угіддя міжнародного значення "Черемське болото" знаходиться у центрі межиріччя Прип'яті, Стоходу і Стиру нашої області. Науковці стверджують, що у прадавні часи тут було величезне озеро, від якого до наших днів "дожили" два голубих його "слідочки" – озера Черемське і Редичі. Більшість же території замулилося, утворивши в долині болото з торфовищем та прилеглими заболоченими лісами.

"Загальна площа водно-болотного угіддя становить 2975,7 га, і за розмірами це одне з найбільших блюдцевих боліт в Українському Поліссі та Європі загалом, – зазначає Степан Пащук. – Ці угіддя входять до Черемського природного заповідника".

Цими днями також відбулася презентація документального фільму "Сім природних чудес Волині", де є кінорозповідь і про Черемське болото та його унікальну рослинність.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.12.2016 21:31
Переглядів1000
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-10-2018 21-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг