"Волиньгаз" встановлював лічильники з порушеннями, – антимонопольники

Волинське теруправління Антимонопольного комітету перевірили діяльність ПАТ "Волиньгаз" щодо встановлення лічильників природнього газу.

Відповідно до заяви волинян, вони придбали лічильники обліку природного газу G-4 РЛ виробництва ДП "Новатор" Хмельницького радіотехнічного інституту. Однак, ПАТ "Волиньгаз" відмовляло у встановленні таких лічильників, рекомендуючи лічильники марки виробництва ТзОВ "САМГАЗ", – повідомляє прес-служба теруправління АМКУ.

Антимонопольники пояснили, що під час купівлі засобу обліку побутовий споживач повинен керуватися рекомендаціями газорозподільного підприємства щодо технічних характеристик такого засобу обліку, оприлюдненими на його веб-сайті. Однак на сайті "Волиньгазу" відсутня будь-яка інформація щодо засобів вимірювальної техніки, які можуть бути придбані та в подальшому встановлені, водночас міститься посилання на отримання консультації у "Єдиному вікні робіт та послуг" ПАТ "Волиньгаз" за телефоном у Луцьку (0332) 77-69- 08.

Отож, така бездіяльність ПАТ "Волиньгаз" містила ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку роздрібної реалізації приладів обліку природного газу для споживачів шляхом створення перешкод для доступу на ринок продавців, інших суб'єктів господарювання.

На виконання рекомендацій відділення ПАТ "Волиньгаз" на офіційному веб-сайті розмістило посилання на веб-сайт ДП "Укрметртестстандарт", на якому міститься "Державний реєстр засобів вимірювальної техніки", відповідно до якого споживач зможе ознайомитися з переліком приладів обліку, що можуть бути встановлені та дозволені для використання на території України.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
18.01.2017 08:52
Переглядів1610
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг