Волинське місто хочуть перейменувати

Український інститут національної пам'яті розглянув рішення Волинської обласної ради від 30.09.2015 року №36/110 "Про підтримку резолюції міжнародної науково-практичної конференції "Християнська традиція Київської Русі".

У цьому рішенні Волинська обласна рада рекомендувала Володимир-Волинській міській та районній радам розглянути питання щодо перейменування м. Володимир-Волинський у Володимир, а Володимир-Волинський район – у Володимирський, - повідомили у прес-службі ради.

"Український інститут національної пам'яті поділяє стурбованість громадськості щодо необхідності відновлення історичної спадщини, подолання наслідків імперського минулого та історичних міфів, відновлення єдності української церкви та створення єдиної Української Помісної Православної Церкви. Надзвичайно важливим є зараз також повернення до питомо українських назв населених пунктів та інших топонімів, зокрема в контексті "законів про декомунізацію", – йдеться у відповіді.

З історичної точки зору місто Володимир отримало приставку "Волинський" у 1795 році, як привязку до певної географічної місцевості, після того як територія тодішньої Волині увійшла до складу Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії.

Разом з тим, відповідно до чинного законодавства, питання перейменування належить до компетенції місцевих органів влади. Тому пропонуємо Володимир-Волинській міській та районній радам як репрезентантам місцевої громади провести обговорення та встановити позицію громади з цього питання", – зазначають в Українському інституті нацональної пам'яті.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
26.01.2016 10:25
Переглядів646
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-07-2018 17-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг