Волиняни сплатили майже 4 мільйони гривень податку на нерухомість

За підсумками січня 2017 року місцеві громади Волині отримали 3,9 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Це в 2,1 рази більше, як у січні торік, – повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.

"Насамперед, зростання сплати податку на нерухомість пов'язане з відповідальною позицією юридичних осіб, які своєчасно задекларували та сплатили належну суму податку на нерухоме майно. Варто відзначити, що особливо вагомий внесок у бюджети громад – це сплачена сума податку підприємствами та фірмами за нежитлову нерухомість – понад 3,7 мільйона гривень", – зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських фіскалів, такий позитив на початку нового фінансового року дозволяє прогнозувати подальші стабільні надходження з податку на нерухомість до бюджетів територіальних громад.

"Щороку до 20 лютого юридичні особи самостійно визначають об'єкти нерухомості для оподаткування та подають декларацію про нараховану до сплати суму податку у поточному році. А от громадянам повідомлення – рішення про нараховану суму податку за нерухоме майно, що перебувало у власності у 2016 році, фахівці ДФС надішлють до 1 липня. Отож, волиняни мають час для того, щоб провести звірку даних щодо належного їм майна, яке підлягає оподаткуванню", –наголосила Світлана Савчук.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов'язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 квадратних метрів і будинку/будинків площею більше 120 квадратних метрів.

У випадку наявності об'єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 квадратних метрів.

Разом з тим, громадяни, котрі володіють житловою нерухомістю, зокрема квартирою загальною площею понад 300 квадратних метрів, або будинком площею більше 500 квадратних метрів, цього року сплатять додаткових 25 тисяч гривень.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
22.02.2017 09:23
Переглядів554
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг