Через Волинь намагались вивезти антикваріат (фото)

За спробу незаконно вивезти з України культурні цінності судитимуть двох громадян.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Так, громадянка України, яка тимчасово мешкає в одній з країн Прибалтики, у липні минулого року намагалась вивезти через пункт пропуску "Ягодин" до Республіка Польща дві старовинні ікони – "Божа матір Касперська" 1856 року та "Саваоф" у латунному гравірованому окладі, які мають культурну та історичну цінність.

Інший громадянин України, мешканець Рівненщини, в жовтні минулого року через пункт пропуску "Устилуг" хотів перевезти за кордон предмети старовини: рамки з 32 наконечниками до стріл VII - II ст. до н. е. та IX - XIII ст., рамки з 11 предметами, виготовленими з каменю, "Знаряддя праці та полювання часів трипільської культури" V-III ст. до н.е., тристулковий складень "Богоматір з предстоящими" ХІХ ст., кількасот давньоруських прикрас (браслети-обручі, фібули, персні, ґудзики, пряжки, кулони, обереги, шпильки), підвіски "Хрест-виноградна лоза" XVIІ - XVIІІ ст., три бронзові клинки, ножі ритуального призначення IX - XIII ст., чотири бронзові прибори для письма XII-XIII ст., три сокири-обереги ХІ - ХІІ ст., які є колекцією і становлять культурну, історичну та етнографічну цінність.

Усі вилучені історико-культурні цінності передані на зберігання до Волинського краєзнавчого музею.

Дії обвинувачених кваліфіковані як замах на контрабанду, покарання передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Подальшу долю обох контрабандистів вирішить суд.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
10.03.2017 17:29
Переглядів334
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг