Змінились умови нарахування пенсій для волинян

Починаючи з 1 січня 2016 року при обчисленні розміру пенсії заробітна плата враховується лише за період страхового стажу.

Довідка про заробітну плату при обчисленні розміру пенсії не подається, окрім тих випадків, коли страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше ніж 60 місяців, - повідомляє Волинська правда.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області Лариса Лучковська, наголошує, що з 1 січня поточного року змінились умови щодо необхідного страхового стажу для визначення права на пенсію за ІІ групою інвалідності відповідно до статті 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Є зміни і щодо оподаткування пенсій. Зокрема, цього року податок у розмірі 15 та 1,5% військового збору нараховуватимуть на частину суми пенсій, що перевищує 4134 гривні.

Крім того, продовжено особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, запроваджений з 1 квітня минулого року. Тобто працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85%, але не менше як 1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. А це 1611 грн. Пенсіонерам, які працюють на так званих спецпосадах, пенсії виплачуватимуться лише після звільнення. Інваліди І та ІІ груп, інваліди війни ІІІ групи, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців одержуватимуть 100% пенсії незалежно від факту роботи.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
29.01.2016 09:35
Переглядів511
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг