На Волині масово всихають сосни

У волинських лісах спостерігається раптове і масове всихання сосен.

Такий невтішний факт зафіксували лісівники Любомльського району і здійняли тривогу. Науковці застерігають: якщо не вжити термінових заходів, хворі дерева стануть розплідником шкідників, які заражають здорові дерева, – повідомляє телеканал "Нова Волинь".

Пейзаж в окремих кварталах держпідприємства "Любомльський лісгосп" змушує задуматися: з-поміж зелених пишних сосен добре помітне гілля з жовтою засохлою хвоєю. Як повідомив лісничий держлісгоспу Василь Романюк, ще донедавна дерева на ділянках були цілком здорові.

Причини розповсюдження шкідника та захворюваність дерев науковці, які прибули на Волинь, пояснюють зміною клімату. Власне, це проблема не лише для Волині, а й багатьох регіонів України та Європи.

Саме потепління створює сприятливі умови для виживання і розповсюдження шкідників. Єдине, чим наразі можуть зарадити науковці, – вивезти вражені дерева.

"Практика показує, що найперше ми повинні ліквідувати проблему санітарним рубанням. На жаль, деревина не придатна в якості ділової", – пояснив старший науковий співробітник поліської філії УкрНДІЛГ" Василь Бородавка.

Шкідники ж уражають дерева надто швидкими темпами. Упродовж місяця вони здатні знищити його повністю. Тому ушкоджені ділянки терміново потрібно вирубувати. Але зробити це лісівникам не дозволяють численні законодавчі нововведення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.03.2017 18:50
Переглядів1048
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2018 15-10-2018 14-10-2018 13-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг