Поляки за власний кошт реставрують костел на Волині

Поляки зібрали кошти на реставрацію колегіального костелу Святої Трійці в Олиці Ківерцівського району.

Відновленням храму кілька років тому зацікавився польський "Фонд культурної спадщини". Про це пише видання "Волинський монітор".

Тоді ж було оголошено про збір коштів на порятунок костелу, до якого долучилися польські міністерства культури та національної спадщини; закордонних справ, а також польські фірми та приватні особи. Збір коштів все ще триває.

Голова "Фонду культурної спадщини" Міхал Лящковський розповів, що підготовчі роботи з реставрації розпочалися ще у 2013. Спочатку спеціалісти провели експертизи стосовно будівництва та консервації, що показали катастрофічний стан об'єкту, якому загрожував завал.

"Роботи мають поки що на меті порятунок костелу. Ми робимо об'єкт безпечним, ліквідовуємо загрози для здоров'я та життя. Зараз костелу не загрожує обвал, але необхідно ще подбати про ряд елементів, наприклад про знищену штукатурку, що може завдати комусь шкоди, – розповів Міхал Лящковський, додавши, що внутрішніх реставраційних робіт в костелі поки не проводять.

За словами Міхала Лящковського, реставрація пам'ятки може становити кілька мільйонів злотих.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
03.02.2016 15:12
Переглядів1816
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг