Що зараз відбувається на ковельському ветсанзаводі

Виконувач обов'язків директора підприємства Андрій Марченко повідомив, що керівництво ДП "Укрветсанзавод" узяло на себе зобов'язання погасити заборгованість заробітної плати працівникам Ковельської філії заводу.

Виплатити усі заборговані кошти керівництво державного підприємства повинне до кінця червня цього року. Про це повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА.

Попри тимчасові технічні проблеми зі спалювальним котлом, уже вдалось переробити 46 тонн сировини (16 тонн – боїнських відходів та 30 тонн кісток). Дезинфекція території підприємства, зі слів в.о. директора, виконується щодня, а дезінсекція – раз в тиждень. Також заплановане і введення у роботу другого котла, що дозволить збільшити кількість спалюваних залишків з 5 до 10-ти тонн у день. Тривають роботи й з облаштування ємкостей для компостування відходів. Частково улагоджено проблему зі стоковими водами.

Також Андрій Марченко запевнив: стоки з території заводу – локалізовані. На черзі – вирішення питання водовідведення та каналізування. Однак, через те, що процес потребує тривалої підготовки та розробки проектної документації, голова облдержадміністрації запропонував дієву альтернативу, яка, можливо, стане вигідним варіантом для жителів наближених до заводу господарств.

Так, найближчим часом, профільні управління розглядатимуть варіант облаштування свердловини, зразки води з якої покажуть: чи матимуть ковельчани запаси питної води на місці, чи ж доведеться таки її довозити. Заслухали під час засідання комісії й проміжні результати взятих раніше проб питної води. Як повідомила керівник управління нагляду за санітарним законодавством Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Волинській області Людмила Панасюк, взято 142 проби води із 71 колодязя.

"За результатами дослідження встановлено, що 20 проб не відповідали санепідеміологічним показникам, 68 проб – санітарно-хімічним", – повідомила Людмила Степанівна.

Однак жодних перевищень показників, які б становили суттєву загрозу для життя та здоров'я ковельчан, не виявлено. Разом із тим вона зазначила, що перевищення окремих норм допустимих показників зумовлено не лише відходами та речовинами із території ветсанзаводу, існують й інші джерела. Відтак, Володимир Гунчик попросив зробити повторний, але вже комплексний аналіз проб води, з урахуванням навколишнього середовища з різних ділянок Ковельщини. Адже, чимало скарг на погіршення якості води виникає й у жителів значно віддалених від заводу місцевостей.

Позатим, продовжується процес підготовки пропозицій та формування другої черги дітей, які будуть відправлені на оздоровлення в період літніх канікул. Перша ж група вирушить на відпочинок вже наступного тижня.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
10.06.2017 10:55
Переглядів642
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг