Борг волинян за газ зріс удвічі

Незважаючи на те, що у опалювальний період 2016-2017 років майже 80 % споживачів блакитного палива Волинської області користувались пільгами та субсидіями, борг волинян, у порівнянні із минулим роком, зріс майже удвічі та становить 260 млн грн.

У зв'язку із цим "ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ" активно працює із населенням щодо необхідності погашення накопиченої заборгованості, зокрема вдаючись до крайнього заходу – відключення неплатників, – інформує прес-служба підприємства.

Традиційно, після завершення опалювального сезону, борги населення за газ мають тенденцію до зниження, оскільки зменшення споживання газу дозволяє споживачам розрахуватись за паливо, спожите взимку. Але цього літа сума боргу зросла на 45 % в порівнянні з минулим роком. Найпроблемніші із категорії боржників – споживачі, які не оформили державної допомоги та тривалий час не оплачують за спожите блакитне паливо.

Відповідно до чинного законодавства, якщо споживач не погашає борг, газова компанія зобов'язана припинити газопостачання такому споживачу.

Станом на сьогодні уже понад 20 тисяч волинян-боржників отримали від "ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТУ" повідомлення про відключення у разі невирішення проблемного питання із заборгованістю. Найкритичніша ситуація нині із споживачами, які боргують значні суми за газ – більше 5 тис грн. Усього ж з початку року газопостачання через заборгованість було припинено для більше ніж 800 споживачів області.

Відключення боржників – це останній та вимушений крок, а відтак споживачі мають можливість вирішити питання заборгованості, не залишившись без газу.

"Ми завчасно попереджаємо споживачів про можливе припинення газопостачання, першочергово пропонуємо укласти договір на реструктуризацію, що дає змогу оплатити суму частинами протягом зручного для споживача часу. Але сьогодні, за крок до опалювального сезону, ситуація із заборгованістю насторожує – споживачі не поспішають розраховуватися за спожитий ресурс, а тому ризикують залишитись без газопостачання напередодні зими. Крім того, відповідно до постанови Кабміну, боржники не зможуть отримати державної допомоги у 2017-2018 році, якщо до опалювального сезону не погасять заборгованості", – сказав директор "ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТУ" Микола Тищук.

За даними газової компанії, заборгованість у цьому році накопичили навіть споживачі, які отримували пільги та субсидії. Для таких клієнтів ТОВ "ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ" нагадує, що з 1 травня змінились деякі правила надання субсидій населенню і органи соцзахисту населення будуть відмовляти в наданні субсидії споживачам з боргами за комунальні послуги терміном більше двох місяців не залежно від того, якою є сума заборгованості.

Тому газовики радять волинянам завчасно подбати про оплату за використаний ресурс задля недопущення накопичення боргу та у зв'язку із цим припинення газопостачання.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
10.08.2017 09:50
Переглядів1297
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
10:12
10.08.2017
Любов
Оце так новина... Зробіть газ дорожчим ще разів в 10 - борги ще більше зростуть.
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг