Волинян закликають перевіряти гриби на вміст радіації

На Волині щорічно реєструється значний відсоток випадків перевищення норм вмісту Цезію-137 в дарах лісу, зокрема грибах.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

У зв'язку з настанням вологих та теплих осінніх днів кількість любителів збирання лісових грибів значно збільшиться. ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" нагадує, що в області щорічно реєструється значний відсоток випадків перевищення норм вмісту Цезію-137 в дикорослих дарах лісу.

Цього літа фахівці санітарно-гігієнічної лабораторії Маневицького міжрайонного відділу ДУ "Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України" підтвердили перевищення вмісту радіонуклідів в пробах грибів Польських з Маневицького району.

Тому фахівці радять мешканцям, в першу чергу радіаційно-забруднених районів, які використовують лісову сировину для приготування страв, користуватися послугами фахівців ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" та його територіальних відділів для визначення вмісту радіонуклідів в цій сировині (безкоштовно) та отримати поради лікарів з радіаційної гігієни щодо технологічної обробки.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
05.09.2017 12:50
Переглядів2324
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг