"Волинська газета" судиться з Гунчиком

Редакція "Волинської газети" звернулася з позовом до суду про спонукання Волинської обласної державної адміністрації щодо укладення договору, необхідного для повного роздержавлення видання.

Про це сказано на сайті видання.

"Всупереч Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" від 24 грудня 2015 р. та Постанови Кабінету міністрів України №848 від 23 листопада 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик відмовляється підписувати передбачену статтею 7 угоду, чим свідомо перешкоджає виданню роздержавитися. Іншого шляху вирішення проблеми, крім суду, немає", – сказано у дописі редакції газети.

Читайте також: "У ВОЛИНСЬКІЙ ОДА ПРОКОМЕНТУВАЛИ СУД ІЗ "ВОЛИНСЬКОЮ ГАЗЕТОЮ".

"Ця сумна історія почалася ще 2 роки тому, коли колектив "Волинської газети" після неодноразових і безрезультатних звернень в різноманітні інстанції (включно з Президентом України Петром Порошенком), заявивши про твердий намір стати на шлях роздержавлення після ухвалення відповідного Закону, надрукував 5 листопада 2015 р. статтю "Газета без Гунчика", наголосивши: "Краще смерть у бою, ніж життя раба!". Відповідь від губернатора та його підлеглих не забарилася: через тиждень Володимир Гунчик підписав розпорядження про вихід облдержадміністрації зі складу співзасновників газети в односторонньому порядку, а ще через тиждень – висунув безпідставну вимогу перерахувати в бюджет 24% статутного капіталу…

Це було зроблено для того, щоб усунути непокірну "Волинську газету" від процесу роздержавлення, знищити морально і матеріально. Зрозуміло, що весь цей час і до сьогодні редакція не отримала з бюджету жодної копійки підтримки, хоча це й передбачено чинним законодавством… Зрештою, вона в гунчиків нічого й не просить.
Але статутні документи ще в період перебування на посаді голови облдержадміністрації Володимира Бондаря було сформовано так, що питання належності до числа співзасновників чи виходу з них відносяться до компетенції загальних зборів. Вони й відбулися на початку січня 2016 р., коли багатостраждальний закон про роздержавлення вступив у силу, а "Волинську газету" було включено в перший етап роздержавлення Постановою КМУ №848.

Бюрократична тяганина тривала довго, але, врешті решт, 28 березня 2017 р. "Волинська газета" отримала статус нової юридичної особи і була включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Щоб отримати нове свідоцтво про друкований засіб масової інформації, видання звернулося в Головне територіальне управління юстиції, де відповіли: необхідно укласти угоду з облдержадміністрацією. Але Володимир Гунчик знову відмовився її підписувати. Тому не залишалося жодного іншого шляху, як звертатися до суду. В нашому випадку – лише до Господарського суду міста Києва.

Суддя Світлана Чебикіна призначила розгляд позовної заяви "Волинської газети" на 11 год. 10 хв. 20 вересня 2017 р. І хоча часу для підготовки фактично не було (лист із ухвалою судді був датований 1 вересня, а редакція отримала його лише ввечері 15-го числа), представник редакції поїхав до столиці… Туди ж прибув і представник відповідача – начальник юридичного управління облдержадміністрації Віталій Потапенко.

Суддя Світлана Чебикіна вислухала аргументи двох сторін, але через те, що з канцелярії Володимира Гунчика в суд вчасно не надійшов відзив на позовну заяву, відклала розгляд справи на 25 жовтня ц. р.

Боротьба за свободу слова продовжується", – пише редколегія "Волинської газети".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.09.2017 14:51
Переглядів956
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
15:42
20.09.2017
Київстонер
в них же там завжди "тьоркі" з Гунчиком були. Десь добряче насолив
останні новини
19-10-2018 18-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг