"Для власних потреб": що і скільки везуть через Волинську митницю

Аби ухилитися від сплати митних платежів у повному обсязі, через Волинську митницю намагаються під виглядом "особистого користування" провезти товари з комерційною метою.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Стаття 374 Митного кодексу України визначає, що товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, можуть ввозитись громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або супроводжувальному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, без письмового декларування. Такі товари не є об'єктами оподаткування митними платежами, якщо фізична особа, яка ввозить товари на митну територію України, в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби.

Так, громадянка М. заявила, що придбала в Польщі "для власних потреб" 186 упаковок кави в асортименті загальною вагою 93 кг, а громадянин Л. – 146 упаковок по 0,5 кг. Громадянину М. знадобилося "для власного використання" 63 електричних світильники, а громадянину К. – аж 6 електроплит. Впродовж декади вересня на підставі ст. 511 Митного Кодексу Волинська митниця ДФС тимчасово, до рішення суду, вилучила на "зеленому коридорі" у громадян товару на 279,7 тис грн – кава, яблука, засоби гігієни, побутова хімія та техніка.

Митники наголошують: санкції статей 471, 472 Митного Кодексу України, за якими порушників притягнуть до відповідальності у суді, передбачають накладення штрафу у розмірі ста відсотків вартості вилучених товарів з конфіскацією цих товарів.

Крім того, волинські митники здійснюють аналіз товаросупровідних документів (в тому числі "TAX FREE"); ведуть облік транспортних засобів, яким переміщуються товари, що не підлягають письмовому декларуванню; взаємодіють з прикордонниками та податківцями з метою недопущення ввезення партій товарів в обсягах, що мають ознаки комерційного призначення; з правоохоронними органами – щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у кримінально караних злочинах (підробка документів, фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків тощо).

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
03.10.2017 16:55
Переглядів2535
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
15:43
06.10.2017
Віталій Олександрович
Люди в прикордонні змушені ввозити товари з Польші на перепродажу, адже повинні заробляти на життя! Прикро, але слід владу нинішню заставити змінити зак0ни і взагалі економічну політику! Люди мають тут заробляти і жити не гірше поляків, але ж у нас владу заповнили пройдисвіти і бандити, які плюють на бідних людей і знищують їх бізнес.
21:19
03.10.2017
Гандзя
не знудить? для власних потреб...
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг