АМУ захистила місцеве самоврядування від незаконного втручання, – експерт

Завдяки послідовній позиції Асоціації міст України з Секретаріату Кабміну відкликаний законопроект, що передбачав покладення на районні та обласні держадміністрації контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України. Прийняття цього закону призвело б до невиправданого втручання держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.

Про це повідомили у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Відкликання проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України" ініційоване розробником – Мінрегіоном.

"У разі прийняття цього законопроекту й так недосконала система стримувань та противаг між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування зазнала б ще більшої деформації. Також це негативно вплинуло б і на процес формування ОТГ, – переконаний консультант з правових питань Асоціації міст України Валентин Малиновський. – Позиція АМУ полягає в тому, що необхідно чітко дотримуватися конституційного процесу в Україні. Зокрема, внесення змін до Конституції (щодо децентралізації влади), які передбачають, серед іншого, запровадження інституту префектів у районах та областях, серед повноважень яких і функція нагляду за дотриманням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування. Лише такий комплексний підхід забезпечить вирішення проблеми дотримання законності діяльності органів та посадовців місцевого самоврядування".

На переконання фахівців АМУ, прийняття зазначеного законопроекту могло б мати негативні наслідки. Зокрема, йдеться про можливість повного гальмування процесу добровільного об'єднання та приєднання територіальних громад, втручання у затвердження, уточнення та виконання місцевих бюджетів, встановлення місцевих податків та зборів, вирішення питань місцевого економічного розвитку тощо.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
10.10.2017 18:44
Переглядів882
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг