У волинських грибах виявили перевищення вмісту радіонуклідів

У двох районах Волині були виявлені гриби з перевищенням вмісту цезію-137.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Основна доза внутрішнього радіаційного опромінення населення формується за рахунок споживання харчових продуктів з високим вмістом радіонуклідів. Тому моніторингові дослідження радіоактивного забруднення харчової сировини та продуктів харчування, зокрема дикорослих продуктів лісу, сприяють обмеженню надходження радіоактивно-забруднених продуктів харчування в споживчий продуктовий набір.

При проведенні спектрометричних досліджень на вміст радіонуклідів цезію-137 в грибах свіжих виявили значний відсоток перевищень гігієнічних нормативів. Так, тільки за жовтень виявили 26 проб грибів з перевищенням вмісту цезію-137 не тільки з "радіаційно забрудненого" Маневицького району, а й з "чистого" Старовижівського.

Тож фахівці рекомендують волинянам досліджувати вміст радіонуклідів в лісовій продукції в лабораторіях ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" та його територіальних відділів і дослухатись порад лікарів щодо її правильної технологічної обробки.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
02.11.2017 10:28
Переглядів913
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-10-2018 20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг