У Польщі зробили нові заяви щодо Волинської трагедії

В Інституті Національної Пам'яті Польщі заявили про те, що українці бояться всієї правди про Волинську трагедію.

Про це сказав керівник сектору з питань увічнення пам'яті Інституту Національної Пам'яті Польщі Адам Сивек, – повідомляє Хвиля.

"Ми нічого не нав'язуємо. Просто ми бачимо, що, незважаючи на те, що загони ОУН-УПА здійснили жахливу різанину проти понад 100 тисяч беззахисних польських чоловіків, жінок і дітей, в Україні не хочуть про це пам'ятати. Навпаки ми стикаємося там з доктриною, що не було ніякої геноцидної етнічної чистки, тільки двостороння партизанська польсько-українська війна. Це всупереч фактам і викликає наш глибокий опір. Ясно, що поляки не мають права призначати Україні героїв, але ми не будемо мовчати про трагедію польського народу на Волині і південно-східній Малопольщі. Це недопустимо. І тому, з огляду на згадку про жертви, Інститут Національної Пам'яті хоче їх гідно вшанувати", – зазначив він.

Сивек вважає, що правда про Волинську трагедію зніме великий вантаж з проблемних українсько-польських відносин.

"Українці, однак, бояться правди про Волинську трагедію. Бояться того, що станеться, якщо вони відмежуються від УПА, якщо засудять її людовбивчі методи відносно поляків. Це – побоювання, від якого, на нашу думку, потрібно звільнитися. Адже що б могло статися, якщо засудити ОУН-УПА, навіть не в цілому, а ті злочини, які були ними зроблені, підбурювачів і виконавців тих злочинів? Від цього ж слова не впаде ні українська держава і не впаде його державна доктрина, ні український народ не розбіжиться по всіх сторонах світу. Зате з польсько-українських відносин буде знято великий вантаж", – підкреслив Сивек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОЛЬЩА ХОЧЕ ПАРТНЕРСТВА З УКРАЇНОЮ, ПОПРИ ІСТОРИЧНІ КОНФЛІКТИ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
27.11.2017 17:31
Переглядів1308
Коментарів10
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
00:13
29.11.2017
Тарас ТРЯСИЛО
Ми нічого не нав'язуємо. Просто ми бачимо, що, незважаючи на те, що загони АК-БХ здійснили жахливу різанину проти понад 100 тисяч беззахисних українських чоловіків, жінок і дітей, в Польщі не хочуть про це пам'ятати. Навпаки ми стикаємося там з доктриною, що не було ніякої геноцидної етнічної чистки, тільки двостороння партизанська польсько-українська війна. Це всупереч фактам і викликає наш глибокий опір. Ясно, що українці не мають права призначати Польщі героїв, але ми не будемо мовчати про трагедію українського народу на Холмщині і Надсянні. Це недопустимо. І тому, з огляду на згадку про жертви, Інститут Національної Пам'яті хоче їх гідно вшанувати"
00:09
29.11.2017
Тарас ТРЯСИЛО
Поляки, однак, бояться правди про Холмщину. Бояться того, що станеться, якщо вони відмежуються від АК, якщо засудять її людовбивчі методи відносно українців. Це – побоювання, від якого, на нашу думку, потрібно звільнитися. Адже що б могло статися, якщо засудити АК-БХ, навіть не в цілому, а ті злочини, які були ними зроблені, підбурювачів і виконавців тих злочинів? Від цього ж слова не впаде ні польська держава і не впаде його державна доктрина, ні польський народ не розбіжиться по всіх сторонах світу. Зате з польсько-українських відносин буде знято великий вантаж"
00:45
28.11.2017
Сергей Полехин
Если мнения комментаторов поддерживают люди на Западной Украине я не пойму одного-зачем вы ездите туда работать?Больше 1500000 человек.Или Злотый как и Рубль не пахнет?
22:01
27.11.2017
українець
Вам,поляки ,видно Бог зовсім розум відібрав.Відчувається,що ви є дуже сильно під впливом Росії.
22:01
27.11.2017
Тарас ТРЯСИЛО
Прийшли окупанти на Українську землю і думали же назавше... А як треба поступати з окупантами? Цілувати їх в ...? Як посієш - так і пожнеш!
21:58
27.11.2017
Закрийте пельки свої,польські шовіністи.Куди вам тягатися з Україною.Думаєте,що коли ви в ЄС-то вже такі сильні?Україна сильніша вас.Жаль,що у нас влада боягузлива.А народ не потерпить ваших знущань
21:53
27.11.2017
львів
Та відчепіться,хворі на голову,від України.Ми самі знаємо,що нам робити
18:51
27.11.2017
Людмила
Для начала, пусть официальная Польша, признает геноцид Украинцев поляками. Пусть признает, что поляки Украинцев доводили до радикальных действий веками.
21:53
27.11.2017
львів
2
0
Підтримую
22:03
27.11.2017
Тарас ТРЯСИЛО
1
0
Для цього потрібна воля державних мужів. А у них на таке не вистачає часу... Робота з офшорами, це ж так клопітно...
останні новини
20-08-2018 19-08-2018 18-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг