У Польщі встановили пам'ятника жертвам Волинської трагедії

Пам'ятник жертвам Волині постав у Волинському сквері (сквері жертв Волині) в Любліні, біля перехрестя вулиць Глибокої, Академічної та Раабе.

Про це інформує українсько-польський портал.

На пам'ятнику написано: "У честь поляків з Волині та Південно-східних кресів, жертв геноциду, вчиненого над польським населенням українськими націоналістами у 1939-1947 роках". Згори пам'ятника – герб довоєнного Волинського воєводства. На пам'ятнику вирізані людські обличчя, а також православні й католицькі хрести. Автор монумента – Вітольд Марцевич.

Пам'ятник вагою 35 тонн підняли на постамент підйомним краном. Під монументом ще 14 жовтня помістили ємність із землею з 37 волинських місцевостей, де 1943 року були здійснені найбільші антипольські акції.

Урочисте відкриття пам'ятника заплановане на липень 2018 року – у 75-ті роковини Волинської трагедії.

Нагадаємо: міська рада Любліна ухвалила остаточне рішення і дала згоду на встановлення пам'ятника ще в листопаді 2015 року. За задумом ініціаторів, пам'ятник має слугувати "примиренню поляків з українцями".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
01.12.2017 16:17
Переглядів711
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг