Найбільше інвестицій Волинь залучила з Кіпру

Упродовж 2017 року в економіку Волині залучили 1,8 млн доларів США прямих інвестицій. Сукупний обсяг іноземного капіталу порівняно з обсягом інвестицій на початок 2017 р. збільшився на 8,7 %.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Волинській області.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в область за весь період інвестування, на 1 жовтня 2017 р. становив 271,2 млн доларів США. У розрахунку на одного мешканця припадало 261 доларів США прямих інвестицій, за цим показником Волинь посіла 13 місце в Україні.

Основою іноземного капіталу в області (97 %) є інвестиції країн Європейського Союзу. Лідерами в інвестуванні підприємств були партнери з Кіпру, Польщі, Швеції, Словаччини, Австрії, Німеччини. Найбільше інвестовано з Кіпру та Польщі (майже дві третини іноземного капіталу області). Варто зазначити, що якщо частка інвестицій з Кіпру за останні десять років зросла з 10 % до більше половини загальнообласного обсягу, то частка Польщі зменшилась з 43 % до 13 %.

У розвиток промисловості спрямовано 197 млн доларів (майже 73 % загального обсягу акціонерного капіталу), з них майже всі надходження (98,9 %) здійснені у підприємства переробної промисловості. Понад 90 % іноземного капіталу в промисловість надійшло з Кіпру, Польщі, Швеції та Австрії. Частка інвестицій, що вкладені у підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, становила 12,1 % загального обсягу, сільського, лісового та рибного господарства – 4,9 %, в організації, що здійснюють діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – по 2,6 %.

Майже 80 % обсягів прямих іноземних інвестицій області зосереджені на підприємствах міст Нововолинська та Луцька. Серед районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Луцького (6,5 %) і Ковельського (4,4 %) районів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
04.12.2017 11:33
Переглядів518
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-07-2018 17-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг