Рада ухвалила закон проти домашнього насильства: як голосували волинські депутати

Верховна Рада України сьогодні, 6 грудня 2017 року, схвалила законопроект про протидію домашньому насильству.

Відповідний законопроект підтримав 241 нардеп, – повідомляє "РБК-Україна".

Так, нардепи підтримали законопроект № 4952 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами".

Волинські нардепи проголосували наступним чином: Ігор Гузь, Ігор Лапін, Юрій Савчук "За", Ірина Констанкевич, Степан Івахів, Сергій Мартиняк не голосували.

Як зазначається, відповідним законопроектом вносяться зміни до низки статей Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, передбачаються додаткові обтяжуючі обставини, що не обмежені фактом шлюбу – якщо особа перебуває в громадянському шлюбі з кривдником, є екс-подружжям або тільки зустрічається, до кривдника будуть застосовані обтяжуючі обставини.

Разом з тим до пом'якшуючих обставин віднесено застосування сили особою, що сама була жертвою по відношенню людини, яка виступала кривдником.

Крім того, законом встановлено обмеження можливості наближення кривдника до жертви насилля. Так, у разі, коли насильні дії відбувалися по відношенню до дитини чи у її присутності, кривдника позбавляють права спілкуватися та бачитися з дитиною.

"Законом також встановлено механізм позбавлення прав кривдника на носіння зброї. На винесення вироку матимуть вплив факти переслідування жертв як фізичні, так і за допомогою телефонних дзвінків, смс, листів", – йдеться у повідомленні.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
06.12.2017 15:10
Переглядів467
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-08-2018 19-08-2018 18-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг