Дитина на вилах: у Польщі планують встановити пам'ятник Волинській трагедії (фото)

У Польщі презентували новий пам′ятник Волинській трагедії. Його планують встановити у Національному парку пам'яті в Торуні.

Про створення парку свого часу анонсував отець Тадеуш Ридзик. 15-метровий пам'ятник викликав обурення в експертів з українсько-польських стосунків, – інформує zaxid.net.

Монумент вже майже готовий, зображає стилізованого орла, у якому закомпонований хрест із дитиною, нанизаною на вила. Окремі елементи огорожі пам'ятника стилізовані під полум'я вогню, а з нього стирчать відрубані і насаджені на палю голови жертв трагедії. На пам'ятнику написані назви населених пунктів Волині, де загинули поляки, а також зазначено роки – 1942-1947.

Дослідники запевнили, що такий пам'ятник негативно позначиться на взаєминах між Україною і Польщею.

"Таких пам'ятників не повинно бути. Я не вбачаю у цьому символічному відображенні поваги до жертв Волинської трагедії. І справа тут не в тому, що нам не треба сміло і відверто говорити про ці події. Ми просто не можемо оперувати негативними і ненависними культурними символами", – заявила директорка програми "Відкрита Європа" Фонду Стефана Баторія Катажина Печинська-Наленч.

Анджей Шептицький з Інституту міжнародних відносин Варшавського університету коротко оцінив художню значимість пам'ятника і назвав його жахливим. Із його слів, дуже важливо для польської сторони зрозуміти, яку негативну реакцію українців викличе встановлення монументу.

"Ми вимагаємо від українців дозволу на екзгумацію поляків загиблих в Україні у часи тоталітарних режимів і, зокрема, жертв Волинської трагедії. Я маю великий сумнів, що встановлення такого пам'ятника допоможе нам у цій справі. Бо у міжнародних відносинах це закономірно, що кожна дія викликає певну протидію і реакцію", – заявив він.

Переглянути сюжет про новий пам'ятник.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
21.12.2017 10:50
Переглядів1248
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:47
21.12.2017
волинянка
Дивні поляки. Їх більше турбує Волинська трагедія, яка сталася понад 70 років, а не авіакатастрофа польського президентського літака під Смоленськом, з дня якої пройшло лише 7 років.
11:43
21.12.2017
Юродивий
Поляки вже зовсім страх втратили?
останні новини
23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг