23 волинян захворіло на гепатит А у 2017 році

Фото ілюстративне

У Польщі зафіксовано рекордне, 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А.

Кількість захворювань зросла і в усій Європі. Про це повідомляється в опублікованому наприкінці грудня звіті Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC). Ця організація рекомендує проводити щеплення проти гепатиту типу А. Інформує Волинський обласний лабораторний центр.

Рівень захворюваності на вірусний гепатит А у Волинській області в даний час спорадичний, захворіло на цю недугу протягом року 23 особи. Враховуючи періодичність цієї інфекції (для нашої території 5-6 років), ми очікуємо черговий епідемічний підйом захворюваності на 2019-2020 роки. Проте інтенсивні міграційні процеси можуть привести до завозу та локального поширення інфекції вже в найближчому часі. Контингенти ризику – особи активного молодого віку та діти шкільного віку, а також діти дошкільних навчальних закладів.

Довідково : Вірусний гепатит А – типова кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи, можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання-від 2х до 5 тижнів, в середньому – 28 днів. Після перенесеної хвороби наступає, як правило, повне одужання, залишається стійкий імунітет. Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до вживання доброякісної води, харчових продуктів, дотримання особистої гігієни. В цих умовах особливого значення набуває необхідність проведення лабораторного контролю безпечності питної вод, об'єктів довкілля тощо. Використовується ефективна вакцина, проте в даний час на території України вакцина не зареєстрована.

Для якісної та достовірної діагностики вірусних гепатитів необхідно користуватися сучасними методами визначення вірусів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
07.01.2018 16:09
Переглядів294
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг