Скільки заробляють волинські мери (інфографіка)

Громадський рух ЧЕСНО вирішив дослідити декларації 2016 року очільників 17-ти райцентрів Волині. Найменше заробляв у 2016-му мер міста Рожище. Якщо середня зарплата становила 4047 гривень, то його дохід за місяць був лише в 1,6 рази більший.

Міський голова Рожища В'ячеслав Поліщук не дуже задоволений такими доходами:

"У мене стажу державного службовця не було. І на сесії в нас було прийняте відповідне рішення, яке не дозволяло підвищувати собі ці речі. Звичайно, будь-якого службовця така зарплата б не влаштовувала. Як людину мене та зарплата не влаштовувала, а з іншого боку я вважаю, що неетично так думати. Розумієте, завжди людина прагне до чогось більшого. Але я свідомий того, що такий керівник як мер не може дуже вирізнятися з-поміж інших".

Утім він додає, що з липня 2017 року його заробітна плата піднялася майже вдвічі у зв'язку із прийняттям Постанови Кабміну. Цією постановою Кабмін скасував обмеження щодо преміювання голів рад, чим дозволив місцевим депутатам самостійно визначати чи преміювати і, на яку суму, свого голову. Такий механізм не дає свободу, радше додає можливість депутатам тиснути на мера, якщо він не має більшості у раді й не йде на домовленості з депутатським корпусом.

Серед голів із найнижчими доходами й Іваничівський селищний голова Федір Войтюк:

"Чомусь на рівні держави створюються органи, яким доручають боротися з корупцією, контролювати все на світі. Кажуть, що їм треба дати високу зарплату і тоді вони не будуть брати хабарів. Комусь 30 тисяч, кому 100 тисяч. Я не з заздрості це говорю, а як проста людина. І хочеться, щоб і на нашому рівні, не тільки Іваничівського селищного голови, а й в рядових працівників громади була також достойна зарплата. Щоб їм також вистачало на хліб, до хліба, вдягнутися і навіть відпочити, бо ми також люди, а не машини".

Голова Войтюк додає:

"У мене є працівники, які донедавна мали 1700 гривень – посадові оклади. Сьогодні маємо мінімальну 3700. Якщо я їжджу в Польщу до партнерів, і там війт отримує 9 тисяч злотих (63 тисячі гривень). То я б навіть не хотів тих 60-ти. Це було б нагло і багато по відношенню до інших наших громадян. А якби голова отримував чистими тисяч 15-18 хоча б, то, я думаю, в нього були б мешти нормальні, і штани б міг собі купити. І краватку якусь часом треба вцепити. Ну і скажемо, взяти участь в якомусь заході і покласти благодійну копійку. То, якби б з такою зарплатою в сільській місцевості, де ще є курка, свиня, який город, що можна обробити, то можна було би жити. Особисто для мене 15-18 тисяч гривнях, не доларах, гривнях зарплати - і я би був щасливий. І мені б хватило, і внукам щось дати".

Більшість голів волинських міст та селищ, мають удвічі більші доходи від звичайних мешканців області. Утричі перевищує середню зарплату дохід голів лише чотирьох міст

Найбільше серед числа голів громад заробляє Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков. Його зарплата більша від середньої по області у майже чотири рази.

На запитання представника Громадського руху ЧЕСНО, чи вдосталь службовцю його зарплати, він відповів:

"Моя зарплата буде мене влаштовувати тоді, коли вона буде відповідати моїй зарплаті хоча б 2012 року в доларовому еквіваленті. Або як у депутатів Верховної Ради, які ні за що не відповідають.".

Роман Ющук – Любомльський міський голова. Його зарплата утричі перевищує середню по Волині. Все ж він вважає, що вона недостатня для очільника громади, аби почувати себе фінансово незалежним.

"Зарплати такої недостатньо. Адже відповідальності дуже багато. Як то кажуть, розпоряджаєшся трьома тисячами доларів, а отримуєш три тисячі гривень. Чесно кажучи, як для міського голови, то це не зарплата. Є навіть більші зарплати, до прикладу, в суддів, в адміністрації та в інших чиновників. Це, що ви порахували, — моя зарплата у 2016 – це "брудна" заробітна платня. А так, я її в таких розмірах і не бачив. Отримував на руки 7-8 тисяч. І загалом, інфляція зростає, купівельна спроможність падає. Тому ці гроші знецінюються", – зазначив він.

Якщо так взяти для нашого містечка, бо ж не у всіх містах рівень життя однаковий. Ну, щоб людина себе нормально почувала, щоб вистачило на життя, то в доларах треба хоча б 1000. Все ж я вважаю, що престижність самої професії має підкріплюватися фінансовою незалежністю. Людина, йдучи на таку посаду, має почувати себе незалежно. Держава формує мою заробітну плату, премії та надбавки надає депутатський корпус. Все ж наші зарплати залежать від держави, тому держава повинна думати, щоб такі службовці почували себе фінансово незалежними. Тут більше позиція держави має бути, – наголошує Ющук.

Громадський рух ЧЕСНО спільно із Суспільним телебаченням на Волині запропонували оічльникам громади звітуватит про доходи у прямому ефірі, із залученням експертів та готовністю відповідати на запитання від глядачів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.01.2018 15:40
Переглядів1838
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг