На Волині штрафуватимуть за торгівлю первоцвітами

У Волинській області щороку проводиться операція "Первоцвіт".

Зокрема перевірять дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснять перевірки у місцях їх продажу, – інформує прес-служба Держекоінспекції.

Екологи закликають усіх небайдужих до стану навколишнього середовища громадян долучитись до операції "Первоцвіт": не купувати букетів ранньоквітучих рослин, що занесені до Червоної книги України:

  • білоцвіт весняний,
  • шафран Гейфелів,
  • підсніжник складчастий,
  • підсніжник білосніжний (звичайний),
  • цибуля ведмежа (черемша).

Законодавством передбачене суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги.

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 - 3 655 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу.

Знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення таких рослин їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від
тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
14.02.2018 18:41
Переглядів402
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
15-08-2018 14-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг