У Луцьку активізувались шахраї: як не потрапити на гачок

З початку року слідчі Луцького відділу поліції розпочали за фактами шахрайств майже 100 кримінальних проваджень. Зловмисники шляхом обману чи зловживання довірою намагаються заволодіти майном громадян.

Про це повідомляє сектор комунікації поліції Волинської області.

Найчастіше люди стають жертвами шахраїв, купуючи товари, які замовляють на різноманітних інтернет-сайтах. Переказавши кошти на банківські рахунки зловмисників, покупці так і не отримують товарів. З початку цього року Луцький відділ поліції зареєстрував десять таких випадків.

Щоб не стати жертвою цього виду шахрайства, рекомендуємо оплачувати кошти за товар після його отримання.

Також можуть вчинятися шахрайські дії і щодо осіб, які продають товари через мережу інтернет. У таких випадках особа, яка ніби хоче купити певну річ, запитує в потерпілого його картковий рахунок для перерахування коштів. Після цього просить перевірити за допомогою банкомату, чи прийшли кошти на цей рахунок. Коли потерпілий бачить, що коштів немає, то повідомляє про це ймовірного покупця. Останній запевняє потерпілого, що кошти перераховано, однак для того, щоб можна було побачити суму, необхідно ввести ряд комбінацій на клавіатурі банкомату з введенням певного коду, яким фактично являється номер рахунку зловмисника. Коли потерпілий виконує зазначені дії, сам цього не усвідомлюючи, перераховує кошти зі своєї картки на рахунок шахрая.

Отож, в жодному разі не виконуйте вказівок зловмисника, уважно стежте за тим, які функції банкомату використовуєте при перевірці балансу свого рахунку. Коли дійсно виникають проблеми з користуванням рахунком, то краще звернутися у відділення банку, в якому ви обслуговуєтеся.

Також поширений спосіб шахрайств, коли на мобільний телефонує особа, яка видає себе за працівника банку. Зловмисник пояснює, що начебто з банківською карткою потерпілого виникли певні проблеми й для їх виправлення клієнт повинен повідомити свої особисті дані, номер картки, кодове слово. Інколи шахрай просить повідомити пароль, який приходить sms-повідомленням. Слід знати, що зловмисник, знаючи ваші особисті дані, безперешкодно має доступ до вашого рахунку, з яким пов'язанні інші ваші картки (кредитні, пенсійні, студентські). З початку року в Луцьку поліція зафіксувала вісім таких випадків.

Шановні громадяни, в жодному разі не можна розголошувати свої особисті дані, які не є обов'язковими для перерахунку коштів (дату народження, дівоче прізвище матері тощо), також нікому не повідомляйте пін-код до карткового рахунку.

Одним із видів шахрайств, поширених на території Луцька, є повідомлення через засоби зв'язку про загрозу кримінальної відповідальності родичів та начебто вирішення питання про її уникнення. З початку року у Луцькому відділі поліції зареєстрували три види таких шахрайств. Схема, за якою діють зловмисники, така: дзвінок зазвичай в нічний час, зловмисник повідомляє про те, що родичі чи знайомі потрапили у скрутну ситуацію (ДТП, вчинили бійку та знаходиться в поліції). Далі зловмисник просить гроші, які нібито мають передати "працівнику поліції", щоб залагодити ситуацію, яка виникла. Потерпілі або відразу передають гроші шахраям за допомогою їх посередників, або перераховують кошти на їх банківські рахунки. Посередниками зазвичай є водії таксі або особи, які приїжджають та начебто підтверджують факт потрапляння родичів в надзвичайну ситуацію. Одночасно правоохоронці запевняють, що люди, які телефонують та називаються працівниками поліції, не мають жодного відношення до правоохоронних органів, а вигадують сценарій лише з метою незаконної наживи.

Важливо розповідати близьким родичам, перш за все людям старшого віку, про існування такого виду шахрайства. У випадку надходження зазначених телефонних дзвінків, то потрібно якнайшвидше передзвонити тій людині, яка нібито потребує допомоги, або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося. Також негайно телефонуйте на номер "102".

У зв'язку з тим, що піднялась ціна та пальне виник новий вид шахрайства, – реалізація пального чи талонів на пальне за нібито низькими цінами. У Луцькому відділі поліції вже зареєстровано чотири таких випадки. Заволодіння коштами потерпілих в такому випадку може бути двома способами:

1) потерпілий перераховує гроші на банківський рахунок, а карток на пальне так і не отримує;

2) потерпілий зустрічається з удаваним продавцем пального чи карток на пальне близько заправної станції або будь-якого підприємства чи фірми та передає йому гроші. Отримавши кошти, шахрай говорить, що винесе товар за кілька хвилин. Потерпілий лишається чекати, а зловмисник із грошима, зайшовши на територію заправки, підприємства чи фірми, виходить з іншого боку та зникає.

Тому будьте уважними й купуйте пальне виключно на автозаправних станціях, оплативши за нього в касі.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
26.02.2018 18:14
Переглядів746
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-07-2018 17-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг